Poslední osobní blog ...

Lidská společnost

1. října 2011 v 10:00 | Elemona |  Téma týdne
Nikdy jsem nebyla moc společenská. Zřídkakdy mi lidská společnost vyhovuje, především ta "většinová". Taková společnost je zvláštní a já jsem většinou jiná než oni. Tím ale nechci říct, že toužím být za každou cenu jen a jen sama...


Lidi jsou fajn, někteří. (I jiné bytosti - že, však oni ví.Mrkající) Společnost, o které chci mluvit, je takový ten střední proud, co je nejvíce vidět, a do kterého se - doufám - neřadím a řadit nechci. Ne že bych se chtěla od ostatních příliš odlišovat, ale některé věci, co dělá "společnost" mi přijdou hloupé...

Začněme třeba u oblíbeného terče kritiky - u politické společnosti. Pokud sledujete občas zprávy, asi vám ji nemusím představovat. Vadí mi, stejně jako spoustě dalším občanům, jak nezodpovědně naši zemi spravují. Místo toho, aby kupovali jen to, na co mají a nepůjčovali si peníze, naši zemi zadlužili, a to tak, že hrozně moc. Nerozhodný Místo toho, aby šetřili peníze a spláceli dluhy, nakupují zbraně a vojenskou techniku, která je nám k ničemu, posílají české vojáky bojovat kamsi do Asie, což nám taky nepomůže.

Místo toho zdražují kdeco a ztěžují život běžným občanům, zatímco sobě na svoje zaručeně přemrštěné platy nesáhnou. Ano, přemrštěné, sedět na křeslech, dloubat se v nose (obrazně řečeno), občas si zdřímnout a občas něco odhlasovat, není žádná pořádná práce a je to podle mě nadhodnocené. Chápu, že si jako "obyčejní lidé" (chápejte ne lepší než průměr, aneb většinová společnost) na svoje "korýtka" nedají sáhnout, ale přinejmenším je to nečestné.

Škoda je, že nás Čechy nejspíše podle našeho "vedení" vnímají lidé z jiných zemí. Já nikdy nebyla vlastenka, ráda za to že jsem češka, stejně jako kamarádka, se kterou jsme se o tom bavily. Přesto je mi ale naší země líto, v tomhle ohledu. Obecně jsme ve společnosti posuzováni podle většiny, ať už je to dobře, nebo špatně... Mlčící

Další takovou společenskou skupinou jsou mladí lidé. Nemám nic proti mladým lidem, až na pár výhrad. Ale všichni takoví nejsou. Mám na mysli především vandaly, a obecně ty, co se neumí chovat. Také jsem mladá, ale (nejen) s mojí kamarádkou jsme se shodly na tom, že ti mladí jsou čím dál horší. Dnešní děti například kouří, ještě jim ani nebylo patnáct. Také pijí alkohol, a kdo ví, co ještě. To by ale nevadilo, škodí si tím především sami sobě. Ale když začnou ničit věci, které jim nepatří, dělat nepořádek a ještě být drzí, je to špatné.

Například u nás v městském parku, když se sejde parta takových lidí, tak po nich často zbyde nepořádek, papíry, lahve a další odpadky poházené kolem laviček a stolů. Jakoby byl děsný problém, když odcházejí, vzít ty odpadky a vyhodit je do 5 metrů vzdáleného koše. Tohle je s odpuštěním prasárna (nemůžu si pomoc a to slovo nepoužít). Nejen, že stůl obložený odpadky není hezký, kazí to celkový vzhled parku, ale hlavně takhle znečišťují ten kousek přírody, co ve městě je, a takové lidi já nemám ráda.

Ale nejen mladí lidé dělají takové věci. Jen možná více, než dospělí a starší. Samozřejmě krom věku záleží i na dalších faktorech a především na konkrétním člověku. Proč ale mi přijde, že tito o kterých jsem v článku psala, jsou nejvíce vidět? Je snad opravdu většina lidí taková? Sama nevím, jestli ano či ne.

Člověk je tvor společenský. Ne všichni, ale většina, rádi tráví čas s ostatními. V dobrých společnostech se dějí dobré věci. Snad byl článek aspoň trochu srozumitelný a odnesli jste si z něj nějaké poznatky. Přeji příjemné spolčování Mrkající

Zdraví méněspolečenská Elemona.Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tajemná elfka Tajemná elfka | E-mail | Web | 2. října 2011 v 21:18 | Reagovat

Taky nejsem moc,společenská :-) Ale být jen sama taky nechci,ono asi nejvíc záleží na tom v jaké společnosti jsme. :-D

2 Elieen Elieen | E-mail | Web | 3. října 2011 v 18:44 | Reagovat

Bohužel naše "vedení" státu je samo o sobě na prd, škoda mluvit, stejně jako státní dluh roste každou vteřinou. Nejradši mám to jejich "rozpočítávání", jak KAŽDÝ dluží něco státu. Narodí se mimčo a už "skoro" jakože dluží.. :-?

A co se týče té mladé generace, taky souhlasím. U nás v parku je to taky zaneřáděné, ač se to snaží neustále někdo uklízet a taky máme hrozně drahý park, takže se o to i někdo neustále stará, ale po nocích není šance.. Po letech jsem byla na návštěvě v mojí ZŠ a neskutečné, jak ty děti už v tak mladém věku jsou drzé, to ani moje generace (na to, jak jsme byli drzí) si nikdo endovolil věci, co provádí teď. A totéž i na střední škole, mojí bývalé angličtinářce tam student hodil umělý granát, student byl vyloučen a učitelka měla skoro infarkt.. Dneska mladí neznají meze.. :-? Kam se poděla nějaká výchova rodičů? 8-O

Pěkný článek a prakticky ve všem s tebou souhlasím. Možná ne úplně do detailů, ale podstata je stejná. :-)

3 Elemona Elemona | 7. října 2011 v 20:42 | Reagovat

[1]: To máš pravdu... Záleží na společnosti, jestli si s těmi lidmi rozumíme nebo ne...
A co pak teprve taková společnost elfů, že? ;-)

[2]: Přesně, narodí se dítě a už dluží přes 100 000 Kč. Jenže občané za to nemůžou. Za to můžou ti, co s tím nic nedělají, nebo maximálně zdražují opět na úkor občanů. :-?

To je tedy dost s tím studentem. Já je opravdu nechápu, když proti těm učitelům něco mají, tak ať z té školy vypadnou! Už co jsem byla já ve škole, jsem se tak u poloviny spolužáků (ta blbější polovina) divila, proč se na tu školu vůbec hlásili. Já už jsem dospěla do stádia, kdy do školy chodím i vcelku ráda a učitelů si vážím, dokážu si představit, že to není tak lehká práce.

Jinak díky za pochvalu článku. ;-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama