Poslední osobní blog ...

Změna je život, život je změna

23. ledna 2013 v 19:06 | Elemona |  Téma týdne
Tohle rčení je celkem pravdivé. Celý život nás provází změny, měníme se my sami i ostatní okolo nás, aniž bysme si to třeba uvědomovali. A co víc, lidstvo se mění jako celek.


Mě samotnou od malička provázejí změny, a to docela velké. Kdyby mě někdo potkal jako malou, neřekl by, že jsem to já (jak chováním, tak vzhledově, apod.) také lidé kolem mě se mění, kamarády a kamarádky z období základky už skoro neznám a naopak jsou tu noví. A oni se taky mění, i když častěji stíhají z mého života odcházet a přicházet noví. :)

Ale jsem za to na jednu stranu ráda. Že nejsem pořád stejná, pořád na stejném místě, líbí se mi to, nevydržím moc dlouho na jednom místě a jsem taky trochu přelétavá, co se chování týče. Nemám ráda stereotypy.

A co lidsvo? Asi to ne každý na první pohled vidí, ale lidé se celkově mění hodně, za poslední století se změnili hodně a za posledních 10 také. I když v něčem většina lidí zůstává stále stejná. Možná znáte z vyprávění vašich prarodičů, jak se lidé chovali na začátku minulého století, nebo byť jen v jeho polovině. Mimojiné se říká, že k sobě lidé byli milejší, ohleduplější, apod. A nebo za poslední desetiletí ohledně internetu - na konci dvadesátých let mělo internet celkem málo lidí, dneska ho má snad každý druhý a jsou schopni na své profily na webu o sobě napsat skoro cokoliv, alespoň já mám občas takový dojem.
Ale v jednom mi většina (ne všichni) lidí přijde stále stejná. Přijdou mi často zlomyslní, hrabiví, egoističtí apod. Ale zas na druhou stranu znám lidi, kteří takoví nejsou, a taky jich není zrovna málo. :)

Jak říkám, změny nás prováejí celý život a změnami žijeme. A řekněme si, nebyl by život beze změn po nějakém čase strašně nudný a stereotypní?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama