Poslední osobní blog ...

O ezoterice a magii

3. července 2013 v 21:36 | Elemona |  Téma týdne
Po nějaké době zajímavé téma týdne. Ezoterika. Co si pod tímto pojmem představíte?


Já si představím jednu ze dvou různých věcí. Tou horší je bohužel také ta, kterou si představí většina lidí, když se řekne "Ezoterika" - alespoň podle toho, co jsem různě četla. Jde o různé pseudo-ezoteriky, hlavně pseudo-věštce a pseudo-čaroděje, kteří si účtují, mnohdy nehorázně vysoké, peníze za své služby (věštění apod.) Většinou se jedná o podvod, kterému bohužel někteří lidé věří (a díky tomu, že tomu věří, může se jim to s jistou pravděpodobností i vyplnit). Pokud budou zklamáni, většinou to, už kvůli povaze např. věštění, nejde reklamovat. Mrkající Četla jsem, že tito pseudo-ezoterici účinkují i v televizním vysílání, kam jim naivní lidé volají za nehorázné peníze. Já sama to neznám, nemíním svůj čas promarnit u televize a zvlášť u takových stupidních pořadů.

Ten druhý pohled na ezoteriku je rozhodně zajímavější. Často jde opravdu o magii, věštění, alchymii či astrologii (kteréžto vědy se samozřejmě prolínají). Já sama se zajímám hlavně o magii. Ale myslím si, co se týče těchto věcí, neměly by se dělat za peníze (nebo aspoň ne draze). Magie není o tom, sednout si do televize a vykládat tam jak vyluštím vaši budoucnost, apod. Je to něco jako schopnost, kterou ne všichni mají, ale dá se částečně naučit a samozřejmě se musí trénovat. Může pak pomoci (nebo naopak uškodit) vám či vašim blízkým. Pro někoho je to taky částečně i o životním stylu, ale magii může dělat třeba i počítačový technik (i když je to nepravděpodobné a tak jako tak vám o tom asi nepovypráví jen tak) Mrkající

To bude asi pro dnešek vše, jen doplním zajímavým vysvětlením pojmu Ezoterika na Wikipedii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 3. července 2013 v 22:27 | Reagovat

Podle mě ezoterika a peníze nejdou vůbec dohromady, protože si sami odporují :)

2 Elemona Elemona | Web | 4. července 2013 v 13:08 | Reagovat

[1]: Přesně tak. :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama