Poslední osobní blog ...

Toto by měl vidět každý z vás!

5. srpna 2013 v 0:13 | Elemona |  Téma týdne
Tento článek nejspíš nepatří do tématu týdne úplně, ale je to též něco, co většina lidí neví a vědět by měla. Vlastně jde o video. Doporučuji ho shlédnout od začátku až do konce!


Varování: Film obsahuje velmi drastické záběry a mnozí ho asi nedokážete shlédnout bez přerušení. Film možná změní váš pohled na lidskou společnost. Přesto ho doporučuji shlédnout celý.

Odkaz na Youtube: http://youtu.be/52mX6uCbVto

Komentáře, prosím, pište až po shlédnutí celého filmu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. srpna 2013 v 9:08 | Reagovat

Upřímně, nemám ráda článek, který vezme video, nezamyslí se nad ničím a nad nikým a řekne - teď jsme špatní.
Děje se to tak a děje se to taky úplně jinak. A pokud o tom chce někdo mluvit, měl by shrnout všechno. Nebýt jednostranný. A zároveň - když už o tom chce mluvit - taky napsat, co teda navrhuje. Jinak jsou to prázdné plky. to je to samé jako říct - někteří řidiči jezdí opilí. Je to špatné. Ale když se k tomu nedodá, co by se s tím mělo udělat, je to taky k ničemu.

2 Elemona Elemona | Web | 5. srpna 2013 v 16:21 | Reagovat

[1]: Mám-li být upřímná, články tohoto typu jsou u mě spíše výjimka. Po shlédnutí tohoto videa jsem ale byla tak šokovaná, že jsem ho prostě musela sdílet za každou cenu, aby ostatní také viděli, co hrozného se ve světě děje. Nebyla jsem s to k tomu něco dodávat.

Názor by si měl udělat každý sám. Ano, samozřejmě, že se takto nezachází se zvířaty všude, ale už jen to, že se tohle někde děje je samo o sobě hodně alarmující. A co s tím udělat? Přestat konzumovat maso v tak velké míře, jako ho konzumujeme dnes. Neříkám přestat úplně, ale omezit to, a hlavně se snažit kupovat maso tam, kde máme jistotu, že se ke zvířatům chovají dobře (a v supermarketech to asi nebude)...

Díky za připomínku, na druhou stranu cílem článku nebylo ani tak komentovat situaci nebo dávat nějaká doporučení. Cílem článku bylo odkazovat na video a upozornit tak na jisté skutečnosti. Ano, mohla jsem to dát na nějakou sociální síť, ale já sociální sítě nemám zrovna v oblibě a je mi příjemnější to hodit na blog. Každý, ať si po shlédnutí udělá úsudek sám. Myslím, že část z těch, co se na to podívají, přestanou mít chuť jíst maso nebo alespoň ne tolik a dávat si pozor na to, odkud vlastně maso pochází. Cílem není propagovat ani vegetariánství. Cílem je poukázat na to, že když zajdeme do obchodu a koupíme si maso, připravíme si z něj chutný pokrm a najíme se, že to není jen nějaká věc, ale kus kdysi živého zvířete, které možná pochází z takovýchto jatek, kde s nimi takto zachází a možná to zvíře před (a při) smrtí dost trpělo...

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. srpna 2013 v 8:58 | Reagovat

[2]: Ono hlavně maso z obchodu ani není kvalitní. A hodně za to může právě snaha co nejrychleji zvířata vykrmit a porazit a nedávání jim to, co potřebují.
Naše maso z domácích zdrojů versus obchod, to se srovnat ani nedá. Ale to platí o všem, i o nekvalitním ovoci pěstovaném ve špatných podmínkách, zelenině a tak dál. A ani bych neřekla, že za to může vysoká konzumace, jako spíš tlačení cen dolů. Kdyby byly ceny vyšší, bylo by to kvalitnější a jasně, lidi by to nekupovali tolik, ale aspoň by nikomu nehrozily zdravotní potíže (ať už konzumentům nebo těm jatečním zvířatům).

4 Elemona Elemona | Web | 6. srpna 2013 v 16:57 | Reagovat

[3]: Přesně tak, souhlasím! :) Sama bych to asi nenapsala lépe, i když to tlačení cen dolů je trochu diskutabilní.
Na jedné straně sice slyším o tom, jak hlavně supermarkety tlačí ceny dolů a nebojí se při tom dost hnusně podvádět (i když podle mě spíš tlačí své zisky nahoru), na druhé straně slyším často o zdražování (hlavně potravin). Takže tím si nejsem jistá, ale je pravda, že v dnešním světě není nad domácí výrobu potravin. ;-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama