Poslední osobní blog ...

Noc

20. ledna 2014 v 3:40 | Elemona |  Téma týdne
Noc - opak dne. Pokud tedy nebereme den jako 24 hodin. Ale to přeci každý ví. ;-) Jak ale noc doopravdy vnímáme?


Připadá mi, že spousta lidí se noci bojí. Jako by se v noci venku vyskytovaly samé kriminální živly, zloději a vrazi. Ano, i já jsem ve tmě obezřetnější, co oči nevidí, musí nahradit sluch. Avšak procházku v noci v lese vnímám jako zajímavé dobrodružství a ne jako výpravu smrti. :) Bohužel noční procházky nemají v mém okolí moc pochopení, takže jsem ještě neměla tu čest nějakou větší podniknout, alespoň ne sama.

V noci se má spát, ano, toť skutečnost věru známá. Co když jste ale sova? Nemyslím tím nočního ptáka, ale způsob spánku resp. denní dobu, kdy jste aktivní. Jedinci označování jako sovy nejraději pracují (nebo prostě něco dělají) večer nebo v noci, narozdíl od ranních ptáčat. Já jsem skoro napůl sova a přítel úplně. A ostatní pro nás často nemají pochopení. I když se snažíme pohybovat a mluvit co nejtiššeji, abysme nikoho nevzbudili, stejně je nám občas vyčítáno, že v noci se má spát a že spíme do oběda. Těžký to úděl sov.

A nesmím ještě zapomenout na snad nedílnou součást noci a to jsou sny. Mě se sny moc často nezdají, a když ano, tak jsou většinou divné a nebo hrozné. A po probuzení většinou sen hodně rychle zapomenu a v paměti mi uvíznou opravdu jen ty hodně hnusné, hodně hezké a nebo hodně divné. V těch divných snech dělám věci, které bych nikdy nedělala, ve hrozných mi většinou někdo ubližuje a hezké, to jsou ty nejvzácnější sny.

A jaké máte sny vy a celkově vztah k noci? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | Web | 20. ledna 2014 v 9:24 | Reagovat

Že se v noci ve tmě nebojíš, to ti lze jen závidět. Člověk (ani půlelf) přeci jen není noční živočich, narozdíl od čuníků, různé zvěře, zlodějů...Myslím, že většina mladých lidí jsou spíš sovy, jinak by vůbec nezvládali způsob života :-) Opravdová ptáčata mě fascinují, protože to má své kouzlo-vstát dřív jak vyjde sluníčko a pak jít ven, do přírody nebo do města a nikde nikdo, jen ptačí zpěv a krásná obloha.

S hezké sny jsou opravdu vzácné. Říká se ale, že když jsme štastní v realitě, zdají se nám pak škaredé sny, aby to psychika vyrovnala-a naopak. :)

2 Elemona Elemona | Web | 20. ledna 2014 v 9:57 | Reagovat

[1]: Je pravda, že vidět probouzející se den má své kouzlo. (I když to noc svým způsobem taky.) :) Několikrát jsem to zažila, i když ne mockrát.
To s těmi sny je hodně zajímavé! :)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama