Poslední osobní blog ...

Schopnost lišit se

11. října 2015 v 21:09 | Elemona |  Téma týdne
Toto je článek k tématu týdne "Schopnost lišit se".

Řekla bych, že "schopnost lišit se" není ani tak schopnost, ale spíše osobní postoj či názor. Kdo se chce lišit, se může lišit, kdo chce splynout s davem, se lišit nebude. Tedy aby bylo jasno, myslím tím styl chování, oblékání, apod. Když se člověk liší vzhledově, např. je jiné rasy, než lidé v jeho okolí, nic moc s tím nenadělá.


Přestože na témata obdobného typu píšu často, nenapadá mě mnoho toho, co bych zrovna k tomuto mohla napsat. Pokud můj blog čtete častěji, určitě víte, že se mi líbí lidé, co se liší, připadají mi zajímaví.

Ale jak jsem napsala, myslím, že to není schopnost, ale liší se ten, kdo se lišit chce. Nemusí se ani lišit proto, že se přímo chce lišit, ale proto, že chce být zrovna takový, jaká většina lidí z jeho okolí není.

Jedna věc mě ale poněkud irituje. Že lidé (rodina, kamarádi, atd.) se snaží potlačovat větší odlišnosti. Snaží se, jednoduše řečeno, říkat nebo naznačovat těm, co se liší, aby se nelišili. Samozřejmě se to liší člověk od člověka, já bych něco takového nikdy nikomu neřekla. Myslím, že je důležité některé věci umět ignorovat a nebát se lišit se. Nebát se toho, co na to řeknou ostatní. Je to váš život a dobré je, když budete takoví, jací chcete být. Pak můžete být v životě spokojenější. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 11. října 2015 v 21:17 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :-) moc díky!! :-)
(podmínka je přihlášení na facebook)

2 Elemona Elemona | Web | 27. října 2015 v 14:56 | Reagovat

[1]: Ahoj, Facebook nemám (a nechci) a nehlasuji na žádost v žádných soutěžích. Ale třeba si toho někdo všimne a hlasovat bude, hodně štěstí. ;-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama